LOOMAARST

24.04.17

LOOMAARST

Maie Kommusaar

Tel: 521 1152
Toimetaja: ILME KUKK

Lemmikloomaregistri teenus

13.01.17

Seoses riigiportaali eesti.ee uuenemisega ning x-tee 6-le üleminekuga, sulgeb riigiportaal kõik oma välised teenused, sh ka Lemmikloomaregister LLRi teenuse.

Loomaomanik saab endiselt oma looma ise registrisse lisada, lihtsalt nüüd tuleks seda teha otse LLRi portaalist www.llr.ee

LLRi portaalist saab omanik teha kõike sedasama, mida ta sai teha riigiportaalist.

LLRi portaalist saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Teenus asub aadressil www.llr.ee/e-teenindus
Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. Registri kasutamisel tekkivate korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda siit www.llr.ee/KKK

LLRi register on endiselt suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis koondab endasse nii Tallinna ja paljude teiste suuremate kui ka väiksemate omavalitsuste lemmikloomade andmed.

KUIDAS KANDA OMA LOOM LLRi REGISTRISSE?

1. Mine aadressile www.llr.ee

2. Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse" (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt)

3. (Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed)

4. Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma" nupule

5. Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud.
Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist" nupule.

6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning „Salvesta" andmed.

7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas"

NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele enda lemmikloomade registreerimiseks.


Lugupidamisega,
Spin TEK AS
www.spin.ee/llr
www.llr.ee

Toimetaja: ILME KUKK

Info valla lemmikloomaregistri kohta

21.02.14

LEMMIKLOOMAREGISTER

Alates 15. juunist 2011 peavad Järva-Jaani vallas elavad koerad märgistusena kandma veterinaararsti poolt paigaldatud mikrokiipi, määruse kohaselt ei puuduta see nõue koeri, kes on registreeritud enne määruse jõustumist ning, kes kannavad märgistusena hästi loetavat tätoveeringut või registreerimisnumbrit kaelarihmal.

Kiibistatud lemmikloom ja ta andmed tuleb kindlasti ka registrisse kanda. Lehelt www.llr.ee saab iga loomaomanik kontrollida, kas tema loom on registrisse kantud ja kas registriandmed on päevakajalised. Kassid ja teised lemmikloomad võib loomapidaja soovi korral lemmikloomaregistrisse kanda.

 

Kiibistatud lemmiklooma registreerimine on loomaomanikule tasuta – seda saab igaüks teha Riigiportaalist www.eesti.ee. Riigiportaalist saab omanik ka vaadata ja muuta oma juba registris oleva(te) lemmiklooma(de) andmeid ja teavitada looma surma korral. Teenuse kasutamiseks tuleb minna lehele www.eesti.ee, siseneda ülevalt "Kodaniku" osasse ja valida "X-tee teenuste" alt "Kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister". Portaali saab siseneda kas ID-kaardi, Mobiili-ID või oma internetipanga kaudu.

Toimetaja: ILME KUKK

Varjupaikade MTÜ

11.03.14
Varjupaikade MTÜ
Toimetaja: ILME KUKK